Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

Wszystkie cztery koncerty tegorocznego festiwalu odbędą się w Muzeum Narodowym w Poznaniu, w holu zabytkowej części budynku.

Poznańskie muzeum istnieje od 1857 roku. Miano Narodowego nosi od roku 1950. Należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce. W swoich różnorodnych, przebogatych zbiorach przechowuje i udostępnia dziedzictwo wieków i pokoleń, wiedzy, trudu i pasji ludzi zbiory te gromadzących, a pośród nich – „klejnoty”, godne światowej galerii. Stworzone w różnych wiekach i czasach, czekając na odwiedzającego muzeum, gotowe dziś, właśnie jemu dostarczyć osobistego. niezastąpionego doświadczenia. Od 1 grudnia 2018 roku pełniącym obowiązki Dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu jest dr Adam Soćko, dotychczas Zastępca Dyrektora ds. naukowych. W zabytkowym holu odbyło się wiele koncertów i imprez innych niż tylko wernisaże wystaw sztuk wizualnych. Nostalgia trzykrotnie podczas ubiegłych edycji gościła w tym gmachu, którego akustyka oraz charakter pozwala na odnalezienie wyjątkowych doznań artystycznych.