Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Mark Ball
GaleriaMark Ball

Mark Ball jest dyrektorem artystycznym i generalnym London International Festival of Theatre (LIFT).

„Moja kariera rozwija się w oparciu o przekonanie, że radykalne i innowacyjne praktyki performatywne mogą sięgać poza niewielką i często profesjonalną grupę interesu, docierając do dużych i zróżnicowanych publiczności. […] Pasją, która mną kieruje jest rozwój i zaangażowanie publiczności” – napisał Mark Ball na swoim blogu dotyczącym LIFT 10 stycznia 2014 r.

Mark Ball został powołany na stanowisko dyrektora artystycznego i generalnego LIFT w kwietniu 2009 r. Wcześniej, w 1997 r. założył Fierce Earth Ltd, organizację zajmującą się produkcją i prezentacją wydarzeń kulturalnych, festiwali i programów artystycznych. W latach 1998-2007 kierował Fierce!, dorocznym międzynarodowym festiwalem teatru, sztuki na żywo i tańca współczesnego, odbywającego się w hrabstwie West Midlands. Obecnie wydarzenie to jest uznawane za jeden z najbardziej dynamicznych festiwali sztuki współczesnej w Wielkiej Brytanii. W styczniu 2008 r. został mianowany dyrektorem imprez i wystaw w Royal Shakespeare Company, gdzie powierzono mu kierowanie nowym działem zajmującym się rozwojem profilu zespołu poprzez produkcję i realizację szeroko nagłośnionych projektów i zleceń prowadzonych przez różnych artystów. Mark Ball pełni szereg funkcji w różnych organizacjach artystycznych, w tym we Frantic Assembly i Live Art Development Agency. W listopadzie 2005 r. Mark Ball został ogłoszony przez Institute of Directors (IoD) Młodym Dyrektorem Roku, a w 2012 r. czasopisma „Time Out” i „The Stage” uznały go za jedną z najbardziej wpływowych osób w brytyjskim teatrze.