Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Jerzy Trela i Miłogost Reczek / fot. Tomasz Koryszko
GaleriaJerzy Trela i Miłogost Reczek / fot. Tomasz Koryszko
 • Życie bez Bożego Narodzenia brzmi przewrotnie i niesie za sobą wiele różnych skojarzeń. Duchowość może przybierać różne wymiary. Festiwal Nostalgia swoim programem ma wprowadzać w zadumę, nakłaniać do refleksji także w formie wymiany perspektyw.

  Podczas Nostalgia Festival Poznań dojdzie do wyjątkowego czytania na żywo Biblii Audio przez Jerzego Trelę i Miłogosta Reczka. Biblia jest dziełem, z którego czerpią wszystkie gatunki literackie, bogatym w wątki inspirujące przez wieki twórców sztuki. Każdy o niej słyszał, ale niewielu poznało ją od początku do końca. Pomysł stworzenia Biblii Audio narodził się w głowie aktora i reżysera Krzysztofa Czeczota, założyciela firmy Osorno.

  Projekt ma wymiar społeczny i ma łączyć ludzi. Jak mówił w Łodzi w 2004 roku Gia Kanczeli: „Świetnie rozumiem, że religia i wiara to wielkie błogosławieństwo. Jednocześnie wiem doskonale, że kiedy tylko pojawiają się w nich elementy fundamentalizmu, stają się wielkim złem”.

  Blisko 500 wybitnych aktorów uświetniło nagranie swoim udziałem, a dwóch z nich – Jerzy Trela i Miłogost Reczek – odegrają słuchowisko na żywo w roli Boga i narratora.

 • Krzysztof Czeczot

  Aktor, dramaturg i reżyser. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Gra w filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Autor dramatów, słuchowisk radiowych i libretta operetki. Na festiwalu Prix Europa w Berlinie otrzymał nagrodę Best European Radio Drama of the Year za słuchowisko Andy, pierwsze takie wyróżnienie w historii Polskiego Radia. Jest założycielem firmy Osorno, z którą zrealizował m.in. takie słuchowiska, jak Krzyżacy, Blade Runner, Gra o tron, i wiele innych.

  Jerzy Trela

  Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, w swoim dorobku ma ponad 140 ról w Teatrze Telewizji. Współtwórca Krakowskiego Teatru Scena STU. Na stałe związany z Krakowem (Teatrem Starym, Teatrem Rozmaitości), występował u Konrada Swinarskiego. Otrzymał m.in. honorowy tytuł „Zasłużonego dla Kultury Narodowej”, Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie teatru oraz Gloria Artis; uhonorowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

  Miłogost Reczek

  Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Autor ponad 300 słuchowisk radiowych, niezliczonych dubbingów do filmów, gier i kreskówek. Ma na swoim koncie udział w takich produkcjach, jak Gwiezdne wojny, Simpsonowie, Kraina lodu, Transformers, Hobbit. Jeśli chodzi o gry wideo, można go usłyszeć w takich hitach, jak League of Legends, Wiedźmin, Dishonored, Destiny. Bierze również udział w nagrywaniu audiobooków.