Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Jerzy Kapuściński podczas Malta Festival Poznań 2018 / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaJerzy Kapuściński podczas Malta Festival Poznań 2018 / fot. Klaudyna Schubert
  • Podczas spotkania Jerzy Kapuściński i Leszek Dawid po raz pierwszy opowiedzą o planowanym filmie fabularnym o życiu i twórczości Krzysztofa „Komedy” Trzcińskiego.

    Komeda to wielki człowiek, jego biografia jak jazz pełna jest improwizacji, wyjątkowego nastroju i głębokich uczuć. Na festiwalu Nostalgia spotkają się Jerzy Kapuściński, znany producent filmowy i Leszek Dawid, uznany reżyser, aby po raz pierwszy opowiedzieć o planowanym filmie fabularnym o życiu i twórczości Krzysztofa „Komedy” Trzcińskiego, który będzie kręcony także w Poznaniu.

    Szczegółowy program festiwalu zostanie opublikowany w późniejszym terminie.

  • Jerzy Kapuściński – producent. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni pracownik TVP, gdzie pełnił m.in. funkcje kierownika redakcji widowisk artystycznych, publicystyki kulturalnej, teatru i muzyki poważnej oraz kierownika działu programów artystycznych w TVP2. W latach 2005-2008 zastępca dyrektora ds. programowych TVP Kultura. W latach 2008-2011 dyrektor Studia Filmowego „Kadr". W połowie roku 2011 powrócił do TVP jako zastępca dyrektora biura zarządu i spraw korporacyjnych, a od 1 lipca 2011 do końca 2015 roku był dyrektorem TVP2. Od roku 2016 dyrektor artystyczny Studia Munka. W latach 2011-2017 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

    Leszek Dawid – absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. W 2004 roku otrzymał nominację do Paszportu Polityki za etiudę „Bar na Viktorii” (2003). W 2012 roku nakręcił film „Jesteś Bogiem” na podstawie losów Piotra „Magika” Łuszcza, Sebastiana „Rahima” Salberta oraz Wojciecha „Fokusa” Alszera, śląskich hip-hopowców, założycieli zespołu Paktofonika.