Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Galeria
  • „Komeda. A soundtrack for a life” to filmowy esej na temat muzyki i jej odniesień do życia Krzysztofa „Komedy” Trzcińskiego. Dokument opowiada o jego postawie wobec przemian społecznych, politycznych i kulturowych w okresie powojennym oraz o exodusie polskich artystów w latach 50. i 60. Krzysztof Komeda był symbolem artystycznej opozycji w komunistycznej Polsce. Wyjechał do Ameryki, gdzie zobaczył całkiem inny styl życia. W filmie Krzysztofa Komedę wspominają m. in. Tomasz Stańko, Jerzy Skolimowski, Andrzej Wajda, Zofia Komedowa. Ilustracją są materiały archiwalne oraz fragmenty filmów, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda.

    Szczegółowy program festiwalu zostanie opublikowany w późniejszym terminie.

  • Claudia Buthenhoff-Duffy – reżyserka i scenarzystka filmów dokumentalnych. Studiowała językoznawstwo, filozofię i psychologię na uniwersytecie w Berlinie. Działa w branży filmowej od 2001 roku, skończyła szkołę filmową Kaskeline w Berlinie. W 2006 roku zrealizowała dokumentalny film krótkometrażowy o Krzysztofie Komedzie „Rosemary’s Music", który następnie przekształciła w esej filmowy „Komeda. A soundtrack for a life”. Film był pokazywany na ponad 100 międzynarodowych festiwalach na całym świecie.