Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Warsztaty podczas Nostalgia Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaWarsztaty podczas Nostalgia Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski
  • Po raz piąty w ramach Nostalgii odbędą się warsztaty „Krytyka w praktyce”, przygotowujące młodych krytyków i recenzentów do pracy przy pisaniu o muzyce, organizujemy je z Fundacją Meakultura. „Krytyka w praktyce” to propozycja kierowana do osób, które interesują się muzyką i chciałyby realizować się w działaniu jako krytycy i dziennikarze muzyczni. Uczestnicy projektu mierzą się z konkretnymi zadaniami – przeprowadzają wywiad, ankietę publiczności, przygotowują materiały prasowe, piszą recenzję czy felieton. Wspólne uczestnictwo w wydarzeniach festiwalowych, spotkania dyskusyjne, indywidualne konsultacje i stały nadzór merytoryczny sprawiają, że punkt ciężkości programu skupia się na doskonaleniu pisarskiego warsztatu.

    Na warsztaty obowiązują bezpłatne zapisy pod adresem: zapisy@malta-festival.pl. Rekrutacja rozpoczyna się 14 października, ogłoszenie wyników naboru 4 listopada.

    Fundacja Meakultura umożliwia też uczestnikom programu „Krytyka w praktyce” debiut dziennikarski. Na zakończenie cyklu teksty będą mieć swoją premierę na portalu „Meakultura” oraz mediach społecznościowych i stronie festiwalu Nostalgia.