Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Warsztaty Krytyki Muzycznej podczas Nostalgia Festival Poznań 2017 / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaWarsztaty Krytyki Muzycznej podczas Nostalgia Festival Poznań 2017 / fot. Maciej Zakrzewski
 • Od 2014 roku festiwalowi Nostalgia towarzyszyły warsztaty krytyki muzycznej organizowane przez Fundację Meakultura. W tym roku ich forma uległa ewaluacji. Z programu edukacyjnego, pełnego wykładów, dyskusji i autorskich prezentacji, stworzyliśmy platformę dającą możliwość praktykowania umiejętności w zakresie krytyki muzycznej. Wykładowcy oddali pola uczestnikom, którzy korzystając z merytorycznej pomocy, stawiają swoje – być może pierwsze – dziennikarskie kroki.

  „Krytyka w praktyce” to propozycja kierowana do osób, które interesują się muzyką i chciałyby realizować się w działaniu jako krytycy i dziennikarze muzyczni. Pod okiem dr Ewy Schreiber i Krzysztofa Stefańskiego uczestnicy projektu mierzą się z konkretnymi zadaniami – przeprowadzają wywiad, ankietę publiczności, przygotowują materiały prasowe, piszą recenzję czy felieton. Wspólne uczestnictwo w wydarzeniach festiwalowych, spotkania dyskusyjne, indywidualne konsultacje i stały nadzór merytoryczny sprawiają, że punkt ciężkości programu skupia się na doskonaleniu pisarskiego warsztatu.

  Fundacja Meakultura umożliwia też uczestnikom programu „Krytyka w praktyce” debiut dziennikarski. Na zakończenie cyklu teksty będą mieć swoją premierę w poświęconym Nostalgii numerze obszernego pisma „Meakultura”.

  Organizatorem projektu jest Fundacja Meakultura.

  Opieka merytoryczna:
  Ewa Schreiber – absolwentka muzykologii i filozofii, krytyk muzyczny,
  wykładowca akademicki
  Krzysztof Stefański – muzykolog oraz teoretyk muzyki, prowadzi bloga muzycznego
  Niby-tygodnik

  Redakcja:
  Marlena Wieczorek – muzykolog, redaktor naczelna pisma „Meakultura”, założycielka i prezes Fundacji Meakultura