Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

Druga pula bezpłatnych wejściówek na wieczory koncertowe Nostalgii będzie dostępna w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44, I piętro) od piątku 8 listopada godz. 16:00. Jedna osoba może odebrać dwie wejściówki na jeden wieczór koncertowy. 

Festiwal Nostalgia rozpocznie się koncertem, który miał być wspomnieniem zeszłorocznego spotkania z twórczością Gii Kanczelego, a który okazał się rodzajem epitafium dla zmarłego 2 października 2019 roku kompozytora. W wykonaniu altowiolisty Marcina Murawskiego i pianistyki Nino Jvanii prapremierowo zabrzmią Miniatury teatralne i filmowe na altówkę i fortepian. Trzy festiwalowe wieczory z muzyką Krzysztofa Komedy rozpocznie przedpremierowe wykonanie koncertu Komeda: takty i nietakty, w którym Ares Chadzinikolau – poznański wokalista, poeta i pianista – spotyka „świat Komedy” z greek-jazzowym patosem. Drugiego dnia festiwalu muzyka legendy polskiego jazzu ukaże się we współczesnych interpretacjach trójki muzyków, którzy jako pierwsi przełożyli kompozycje Krzysztofa Komedy na wibrafon, kontrabas i perkusję – na nostalgicznej scenie wystąpią Bracia Oleś wraz z Bartoszem Pieszką w repertuarze z płyty Komeda AheadFinałowym wydarzeniem będzie premierowe wykonanie koncertu Komeda Exposed!, improwizacji utworów Trzcińskiego na fortepian i saksofon przez pianistę Piotra „Pianohooligana” Orzechowskiego i saksofonistę Kubę Więcka. Obaj muzycy mają za sobą już kilka wspólnych projektów, jednak po raz pierwszy spotykają się na Nostalgii, by grać wspólnie Komedę. Tak szerokie muzyczne spektrum artystów interpretujących Komedę tylko pokazuje, z jak pojemną wykonawczo twórczością mamy do czynienia.